Önemli Bilgi!

Lütfen Tablet'inizi yan çeviriniz. Web sitemiz bu modda daha düzgün görüntülenecektir.

 
 
 
Mekanik Testler
 

 Çekme Dayanımı (Tensile Strength): Bir malzemenin her iki ucundan çekme gerilmeleri ile çekildiğinde, kopma öncesi sahip olduğu maksimum çekme gerilmesidir. Çekme deneyi ile tespit edilir (N/mm2).

 Akma Dayanımı (Yield Strength): Bir malzemenin her  iki ucundan  çekme  gerilmeleri ile  çekildiğinde,
malzemenin plastik deformasyonun  başladığı noktadaki gerilmesidir (N/mm2).

 Emniyet Yükü (Proof Load):Malzemenin kalıcı şekil değişikliğine maruz kalmaması için taşıyabileceği tatbik yükü gerilmesidir. Bir çok bağlama elemanı için dayanım sınıfı emniyet yükü, bağlama elemanı malzemesinin minimum akma mukavemetinin yaklaşık olarak %90-93'ü olarak alınır (N/mm2).


Sertlik (Hardness): Malzemenin özellikle aşınma ve çentik etkisiyle kalıcı şekil değişimine karşı direnci; ya da bir cismin diğer bir cisme batmasına karşı gösterdiği dirençtir. Brinell (HB), Rockwell (HRc), Vickers (HV) ve Süper Rockwell (HRS) gibi sertlik ölçme metotları kullanılır.

 

TORK : Tork Bağlantı Elemanının Ne Kadar Şiddetli Döndürüldüğünü İfade Eder (Torque – N.m) Kuvvet Bir Parçayı Ne Kadar Şiddetli İttiğimizin Veya Çektiğimizin İfadesidir (Force - N) Döndürme Yoluyla Bağlantı Elemanı Üzerinde Üretilen Güç İse Gerilimdir Ve Çekme Yükü (Tensile Load) Ve Sıkma Kuvveti (Clamp Force) İle İlgilidir (Tension - N)

Kalite Kontrol Cihazları
Mekanik Testler
Fiziksel Ölçümler
Mikro ve Makro Yapı inceleme
Kaplama Testleri
Diğer Testler
 
Norm Group Norm Civata Norm Somun Uysal Makina Nedu Kalıp Standart Civata Norm Bursa Vissart Europe Best Kale Civata
 
 
NORM BURSA Birleştirme Elemanları ve Konstrüksiyon San. Tic.A. Ş Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi 208 Sk. No:10 Nilüfer, Bursa
Telefon : + 90 (224) 411 00 45 (PBX) Fax : + 90 (224) 411 00 46